top of page

SUKSS Suwałki piąty w siatkarskim X Memoriale im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce!!!!

W dniach 15-17.05.2015r. w Ostrołęce odbył się X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. W turnieju udział wzięły 24 zespoły z całej Polski, łącznie ponad 270 zawodników. Rozegranych zostało ponad 80 meczów. Suwałki reprezentowała drużyna Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki. Zespoły podzielone zostały na 4 grupy po 6 drużyn. Następnie drużyny, które zajęły miejsca pierwsze w grupach walczyły o miejsca 1-4 w turnieju, zespoły, które zajęły miejsca drugie w grupie walczyły o miejsca 5-8 w turnieju itd. Rywalami grupowymi SUKSS Suwałki były drużyny: Resovia Rzeszów, MOS MKS Kangur Nowy Tomyśl I, Gim-Net Mońki, KS Metro Warszawa II i Herkules Ełk. Świetnie grający suwalczanie zajęli 2 miejsce w grupie wygrywając 4 mecze po 2:0 i po zaciętym pojedynku ulegli jedynie drużynie Resovii Rzeszów 0:2 (21:25 23:25). Jak się później okazało była to jedyna porażka SUKSS w turnieju. W walce o miejsca 5-8 pierwszym rywalem SUKSS Suwałki była drużyna Kadry Województwa Lubelskiego. Mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie. Wyselekcjonowana dwunastka zawodników z całego województwa lubelskiego postawiła twarde warunki miażdżąc SUKSS w pierwszym secie 10:25. Jednak nasza drużyna nie poddała się i pokazała prawdziwy charakter wygrywając dwa kolejne sety 25:23 i 15:13. Wynik spotkania SUKSS Suwałki – Kadra Województwa Lubelskiego 2:1 (10:25 25:23 15:13). W meczu o piąte miejsce suwalczanie spotkali się z drugim zespołem województwa warmińsko – mazurskiego UKS Absolwentem Sport Olsztyn. Pierwszy set tego spotkania był bardzo nerwowy w wykonaniu zawodników SUKSS i skończył się wynikiem 17:25 dla Olsztynian. Pozostałe dwa sety to świetna gra naszego zespołu. Perfekcyjne, atomowe zagrywki i ataki Rafała Konopko (wybrany został najlepszym zawodnikiem drużyny) oraz równa gra całego zespołu zaowocowała wygraną dwóch następnych setów, a tym samym całego meczu: SUKSS Suwałki - UKS Absolwent Sport Olsztyn 2:1 (17:25 25:14 15:10). Podsumowując turniej drużyna SUKSS Suwałki rozegrała 7 meczów, wygrała 6, przegrała jeden mecz z Resovią Rzeszów, zapleczem Mistrza Polski Seniorów. Wszyscy zawodnicy SUKSS Suwałki są uczniami Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 7 w Suwałkach.

Skład zespołu SUKSS Suwałki:

Jakub Makarewicz, Rafał Konopko, Albert Piekarski, Andrzej Nowiczenko, Bartosz Mikielski, Karol Duda, Jakub Hołubowicz, Jakub Zdancewicz, Daniel Konopko, Jakub Żuchowski, Dawid Rusak

Trenerem zespołu SUKSS Suwałki jest Bartosz Jasiński.

Podczas uroczystego podsumowania imprezy nie zabrakło władz miasta z prezydentem Januszem Kotowskim na czele. Gośćmi honorowymi byli rodzice śp. Arkadiusza Gołasia (byłego reprezentanta Polski) - Danuta i Tomasz Gołasiowie. Nie zabrakło ponownie trenera reprezentacji Polski B Krzysztofa Felczaka oraz Grzegorza Łomacza, który przerwę w treningach z pierwszą reprezentacją Polski wykorzystał na wizytę w Ostrołęce.