top of page

SUKSS triumfuje w Białymstoku

SUKSS Suwałki z kompletem zwycięstw, wygrał Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodzików o Puchar Prezesa Białostockiej Akademii Siatkówki. W turnieju rozgrywanym systemem każdy z każdym uczestniczyło sześć drużyn z makroregionu.

W pierwszym meczu suwalczanie pokonali 2:1 zespół Serbinów Biała Podlaska, który w 2013 roku zdobył Mistrzostwo Polski. W drugim meczu nasz zespół nie dał szans drużynie Olimp Ostrołęka wygrywając 2:0. W trzecim meczu SUKSS spotkał się z liderem ligi młodzików województwa mazowieckiego, zespołem Metro Warszawa, który w 2014 roku uplasował się na 7 miejscu w Polsce. Suwalczanie postawili twarde warunki drużynie ze stolicy i wygrali 2:0. Czwarty mecz turnieju to derby Podlasia. SUKSS zmierzył się z gospodarzem turnieju, brązowym medalistą Mistrzostw Polski z 2014 roku BASem Białystok. Pierwszy set to koncertowa gra SUKSSu i wygrana 25:16. W drugim secie to gospodarze dyktowali warunki wygrywając 25:18. Tie break to jak zawsze „gra nerwów”. Przy zmianie stron Białostoczanie prowadzili 8:2. Jednak suwalscy zawodnicy nie poddali się, pokazali, że zawsze walczą do końca i wygrali trzeci set 15:12, a cały mecz 2:1. Ostatnim przeciwnikiem była drużyna Huraganu Wołomin. Suwalczanie gładko wygrali 2:0 tym samym wygrywając cały turniej.

Najlepszym zawodnikiem zespołu został rozgrywający Bartosz Mikielski (na zdjęciu).

Skład zespołu rocznika 2001: Jakub Hołubowicz (kapitan), Bartosz Mikielski, Damian Krakowski, Mateusz Mendak, Jakub Żuchowski, Dawid Rusak, Tomasz Zakrzewski, Grzegorz Zawadzki, Jakub Zdancewicz, trener Bartosz Jasiński.