SUKSS Suwałki 4 drużyną w Polsce!!!

May 24, 2016

 

 

W miniony weekend w Człuchowie rozegrany został Finał Mistrzostw Polski w piłce siatkowej młodzików. Nasze miasto reprezentowała drużyna SUKSS Suwałki. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn, z których 5 to ścisłe zaplecza Plus Ligi – Jastrzębski Węgiel, AZS 2020 Częstochowa, Trefl Gdańsk S.A., RCS Czarni Radom, AKS Resovia Rzeszów oraz NTS Nakło i Metro Warszawa. Drużyny podzielone były na dwie grupy. Suwalczanie znaleźli się w grupie B z drużynami z Jastrzębia, Nakła i Warszawy.
W pierwszym meczu zawodnicy SUKSS podjęli drużynę z Jastrzębia, mistrza Polski młodzików z zeszłego roku. W Suwalskim zespole wszystkie elementy funkcjonowały bardzo dobrze i można śmiało powiedzieć, że był to siatkarski nokaut jakiego obrońcy tytułu się nie spodziewali. Zarówno pierwszy jak i drugi set zakończył się wynikiem 25:16 dla suwalczan. MVP tego spotkania został kapitan naszej drużyny Jakub Hołubowicz. Bardzo dobrze w tym meczu zagrał nasz atakujący Jakub Zdancewicz, którego skuteczność w ataku wyniosła aż 75%.
W drugim meczu nasz zespół spotkał się z drużyną Metra Warszawa. Z tym zespołem spotkaliśmy się już w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski i wtedy przegraliśmy 0:2. Jednak tym razem było inaczej. Zawodnicy chcieli koniecznie zrewanżować się za tamtą porażkę i udało im się to zrobić w pięknym stylu. W pierwszym secie SUKSS pokonał rywali 25:16, w drugim 25:17. Suwalczanie zagrali bardzo równo i zespołowo. MVP tego meczu został nasz przyjmujący Damian Krakowski.
Trzeci mecz okazał się bardzo wyczerpujący. Suwalczanie zmierzyli się z zespołem NTS Nakło. Pierwszy set to wygrana drużyny z Nakła 25:21. Drugi set to bardzo wyrównana i bardzo dobra siatkówka z obu stron, silne ataki i długie wymiany piłki, które zakończyły się szczęśliwie dla naszej drużyny wynikiem 28:26. Tie break to powtórka drugiego seta i wygrana naszej drużyny 19:17 i całego meczu 2:1. MVP tego meczu został nasz środkowy Jakub Żuchowski.
Po tych trzech meczach drużyna SUKSS zajęła pierwsze miejsce w grupie i spotkała się w półfinale z bardzo dobrą drużyną RCS Czarnych Radom. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi,a ich głównym atutem była bardzo mocna zagrywka. Mecz zakończył się wygraną Radomian 2:0 (25:20;25:21), a nam została walka o brązowy medal.
Bardzo dużo emocji dostarczył pojedynek o brązowy medal MP młodzików, w którym SUKSS ponownie spotkał się z NTS Nakło. W pierwszym secie żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Nasi zawodnicy do samego końca nie dawali za wygraną i rzutem na taśmę wygrali premierową odsłonę 30:28. Siatkarze z Nakła pewnie wygrali drugą odsłonę (25:15), w tie-breaku również okazali się lepsi, rozpoczęli go od prowadzenia 5:2. Pozwolili co prawda zbliżyć się nam na dwa oczka, ale potem odskoczyli na 12:9 i takiej przewagi już nie oddali, tym samym wywalczyli brązowe medale.
W tak trudnym i prestiżowym turnieju drużyna SUKSS Suwałki zajęła 4 miejsce. Jest to ogromne osiągnięcie. Jest to najlepszy wynik w grach zespołowych suwalskich drużyn od 16 lat. Czujemy lekki niedosyt, ponieważ medal był na wyciągnięcie ręki ale też jesteśmy bardzo zadowoleni bowiem mamy świadomość że w Polsce są tylko trzy drużyny lepsze od nas.
Kolejność końcowa:
1. AKS Resovia Rzeszów
2. RCS Czarni Radom
3. NTS Nakło
4. SUKSS Suwałki
5. Jastrzębski Węgiel
6. AZS 2020 Częstochowa
7. Trefl Gdańsk S.A.
8. Metro Warszawa
Skład SUKSS Suwałki:
Na zdjęciu od lewej
Górny rząd: I trener Bartosz Jasiński, Jakub Żuchowski, Tomasz Zakrzewski, Damian Krakowski, Jakub Zdancewicz, Jakub Hołubowicz, Mateusz Mendak, II trener Artur Łabacz
Dolny rząd: Bartosz Mikielski, Seweryn Moczulewski, Michał Jarmołowski, Dawid Rusak, Grzegorz Zawadzki, Patryk Kawko
Wszystkie mecze z Finału Mistrzostw Polski dostępne są na stronie w w w . t v c o m . p l

Please reload

Polecane posty

SUKSS Suwałki piąty w siatkarskim X Memoriale im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce!!!!!

May 18, 2015

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Szukaj
Please reload

Śledź nas na facebook
  • Facebook Basic Square