Dobry weekend SUKSS Suwałki

December 8, 2016

 

                W ubiegły weekend drużyny SUKSS rozgrywały mecze aż w trzech kategoriach: młodzików, kadetów i seniorów.

W sobotę 3 grudnia drużyna kadetów SUKSS 1 Suwałki, prowadzona przez Bartosza Jasińskiego, grała w Augustowie z drużyną UKS Centrum Augustów. Dwa pierwsze sety to ogromna przewaga suwalskiej drużyny i pewna wygrana 25:15 i 25:9. Niestety w trzecim secie nastąpiło rozluźnienie i brak koncentracji co skończyło się przegraną 26:24. Czwarty set zakończył się zwycięstwem suwalczan 25:20.

 

Wynik: SUKSS Suwałki – UKS Centrum Augustów 3:1 (25:15, 25:9, 24:26, 25:20)

 

                Tego samego dnia drużyna kadetów SUKSS 2 Suwałki, prowadzona przez Artura Łabacza, spotkała się w Mońkach z tamtejszym MUKS Gim-Net Mońki. Pierwszy set to walka punkt za punkt, aż do samego końca i zwycięstwo naszej drużyny 27:25. Dwa kolejne sety to równa i pewna gra naszych zawodników. Oba zakończyły się wynikiem 25:19 dla SUKSSu.

 

Wynik: SUKSS Suwałki – MUKS Gim-Net Mońki 3:0 (27:25, 25:19, 25:19)

 

Tabela Mistrzostw Województwa Kadetów:

 

 

W niedzielę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach o godzinie 11:00 rozegrany został turniej Mistrzostw Województwa Młodzików. Rywalizowały dwa zespoły BAS Białystok oraz dwa zespoły SUKSS Suwałki. Najwięcej emocji budził pierwszy mecz pomiędzy BAS 1 Białystok, a SUKSS 1 Suwałki. Obie te drużyny zaliczane są do faworytów mistrzostw województwa. Suwalski zespół prowadzony przez Artura Łabacza pierwszego seta wygrał 25:23. Drugi set to przewaga gości i pewna wygrana Białegostoku 25:17. Tie-break to przede wszystkim walka charakterów i tu o wiele mocniejsi okazali się suwalczanie wygrywając 15:8 i cały mecz 2:1. Drugi zespół SUKSS prowadzony przez Marcina Orzechowskiego choć przegrał oba mecze to pokazał się z bardzo dobrej strony i jak widać po wynikach, walczył jak równy z równym w każdym meczu.

 

 Tabela MW Młodzików

 

 

Również 4 grudnia w Sokółce nasza drużyna SUKSS Ślepsk Suwałki, prowadzona przez Bartosza Jasińskiego, rozgrywała mecz z drużyną UKS Mikolo Sokółka w rozgrywkach trzeciej ligi seniorów. Było to ostatnie spotkanie pierwszej rundy. Nasza drużyna, choć najmłodsza w całej lidze seniorów, znów pokazała, że potrafi grać w męską, silną siatkówkę i nikogo się nie boi. Bardzo dobrze spisali się wszyscy zawodnicy i mecz zakończył się zwycięstwem SUKSS Ślepsk Suwałki 3:1 (25:20, 25:22, 14:25, 27:25)

 

Tabela III ligi seniorów

 

 

W dniach 5-6.12.2016r. w Spale odbyła się kursokonferencja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych makroregionu wchód, w skład którego wchodzą województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie i lubelskie. Uczestniczyli w niej trenerzy S.O.S. Gimnazjum nr 7 w Suwałkach Bartosz Jasiński, Artur Łabacz i Kamil Skrzypkowski. Jednym z tematów kursokonferencji było przedstawienie przez w/w trenerów systemu szkolenia i rozwoju siatkówki młodzieżowej w Suwałkach. Nasz ośrodek siatkarski został wyróżniony i jak powiedział Adam Nowik, były reprezentant kraju w piłce siatkowej, obecnie koordynator S.O.S. regionu wschód – „Suwalski system szkolenia młodzieży jest wzorem do naśladowania i najlepiej rozwijającym się ośrodkiem w makroregionie.” Wyróżnieniem jest także to, że trener Bartosz Jasiński został wybrany na trenera makroregionu S.O.S. klas II i III Gimnazjów.

W najbliższą sobotę zapraszamy na mecz kadetów pomiędzy SUKSS 2 Suwałki – UKS Centrum Augustów, który odbędzie się o godzinie 11:00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach.

                W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach gdzie o godzinie 10:00 rozpocznie się II Mikołajkowy Turniej minisiatkówki o Puchar Prezesa SUKSS Suwałki. W zawodach udział wezmą dzieci z Suwałk, Białegostoku, Sokółki, Moniek, Gołdapii, Zambrowa, Augustowa i Białowieży. Łącznie około 200 młodych zawodników.

Please reload

Polecane posty

SUKSS Suwałki piąty w siatkarskim X Memoriale im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce!!!!!

May 18, 2015

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Szukaj
Please reload

Śledź nas na facebook
  • Facebook Basic Square